Тотнъм се разправи с Фиорентина

Тотнъм продължава към фазата на осмина-финалите на Лига Европа, след като днес тимът прие Фиорентина на "Уайт Харт Лейн" за победата с 3:0. Головете донесоха Райън Мейсън, Ерик Ламела и автогол на гостите, а общият резултат от двата мача е 4:1 след равенството в Италия преди седмица.

Първото попадение днес дойде в 25-ата минута след добра атака на домакините, включваща Деле Али, Насер Шадли и Райън Мейсън, който навлезе в наказателното поле и стреля ниско пред Татарусану за 1:0. Лорис почти не се виждаше в срещата и всичко изглеждаше решено още тук за Тотнъм.

В 63-ата минута Ламела реализира след дълготрайното напрежение над вратата на опонента с фалцов удар до лявата греда. В 81-ата минута крайното 3:0 дойде когато капитанът на гостите Гонзало Родригес отклони центриране в мрежата си.