Гол от дузпа класира Ливърпул напред в ЛЕ

Ливърпул се класира за осминафиналите в турнира Лига Европа след трудна победа над немския Аугсбург. "Червените“ надделяха с минималното 1:0 в доста равностоен мач, в който гостите можеха да стигнат до равенство.

Единственият гол в мача бе дело на Джеймс Милнър от дузпа в самото начало на срещата. В 5-ата минута гостите направиха нелепа дузпа, след като двама бранители скочиха за топката, а Кор игра с ръка. Милнър отбеляза хладнокръвно от бялата точка и даде преднина на Ливърпул.

Мърсисайдци си направиха мача труден, след като направиха куп пропуски. Нещо повече - в последните десет минути можеше да се стигне до изравнителен гол, но все пак тимът на Юрген Клоп удържа преднината си и продължава заслужено в следващата фаза на турнира, след нулево равенство в първия мач.