Валенсия напомни за добрите си дни с разгромна победа в ЛЕ

Валенсия записа убедителна домакинска победа срещу Рапид Виена с 6:0 в първа среща между двата тима от 1/16-финалите в турнира Лига Европа. Пет от попадения в мача бяха реализирани още до почивката. Резултатът откри Санти Мина (4), възползвал се от асистенция на Андре Гомес. Дани Парехо (10) удвои аванса на "прилепите", като с асистенция се отчете Санти Мина. Последният направи резултата класически след подаване на Пабло Пиати в 25-ата минута.

Алваро Негредо (29) и Андре Гомес (35) след нови две асистенции на Санти Мина  окончателно сложиха точка на интригата.

След почивката домакините намалиха оборотите и стигнаха само до още едно попадение чрез Родриго (89) за крайното 6:0. Така Валенсия обезсмисли реванша в австрийската столица след седмица на 25 февруари.