Фенербахче взе аванс преди реванша с Локо Москва

Фенербахче взе комфортна преднина в първия 1/16-финален мач за Лига Европа срещу Локомотив Москва. На своя "Шюкрю Сарачоглу" "фенерите" се наложиха с 2:0 над своя съперник и така направиха важна крачка към финалната 16-ица. Срещата бе белязана от грозни инциденти. Преди началото на мача турски запалянковци са атакували автобуса на руските фенове на няколко метра от стадиона и са хвърляли камъни в него. Но полицията навреме предотврати нападението и задържа фенове на Фенербахче.

Иначе бразилецът Соуза се превърна в герой за гранда от Истанбул с двете си попадения. Той бе точен в 18-ата и 72-ата минута и по този начин зарадва феновете от Истанбул. Контузия получи един от ключовите играчи на Локомотив Майкон. Той се появи на терена в 62-ата минута, но в 75-ата минута получи травма е бе заменен принудително от Тарас Михалик.

Заради натрупани картони вторият мач между двата тима ще пропусне Дмитрий Тарасов от тима на Локомотив. Реваншът в Москва е на 25 февруари.