Наполи завърши с победа перфектната си серия в ЛЕ

Наполи завърши груповата фаза на Лига Европа с 6 победи от 6 мача. Отборът на Маурицио Сари тази вечер разгроми с 5:2 гостуващия Легия Варшава. Така за 1/16-финалите се класира датският Мидтиланд, който по същото време направи - 1:1 с Брюж и изпревари белгийците с 2 точки.

Първият гол в срещата бе дело на Натаниъл Чалоба, който мушна топката между краката на защитник, след което със силен удар опъна мрежата за 1:0. Лоренцо Инсинье вкара втори гол само 7 минути по-късно. В 57-та минута Хосе Кайехон направи резултата класически. Стоян Вранйеш намали за поляците в 62-та минута, а след още три минути Дрис Мертенс вкара четвърти гол за Наполи. Белгийският национал довърши гостите с пети гол в 90-та минута, а в ответната атака втори гол за Легия реализира Александър Прийович.