Фантастична виолетова четворка срещу португалския Беленензеш (видео)

Фиорентина постигна първа победа в кампанията си в Лига Европа. "Виолетовите" се наложиха с 4:0 при визитата си на португалския Беленензеш.

След 18 минути игра резултатът бе открит. Давиде Астори направи успешна добавка от около седем метра и направи безпомощен вратаря Вентура, който бе отклонил силен удар от дистанция на Матиас Весино.

В първата минута на добавеното време на първата част падна второто попадение. Весино даде добър пас за Кума Бубакар, който с безпощаден удар от около 15 метра бе точен за 2:0.

В 83-ата минута се стигна до автогол на Тонел, предизвикан от резервата Якуб Блашчиковски, като по този начин резултатът стана класически. В 90-ата минута  Джузепе Роси овладя топката в наказателното поле и с хубав удар оформи крайното 0:4.

По този начин Фиорентина спечели първи 3 точки в Лига Европа. В другия мач от група I Базел спечели с 2:0 домакинството си на Лех Познан и продължи да бъде водач в класирането с пълен актив от 6 точки.