Лудогорец се класира за 1/16-финалите след равен с Черноморец Одеса

Лудогорец и Черноморец Одеса не успяха да се победят, завършвайки наравно при резултат 1:1 в среща от груповата фаза на турнира Лига Европа. По този начин "орлите" се класират за 1/16-финалите в турнира.

Първото полувреме завърши без отбелязан гол, а веднага след почивката Кишада откри резултата. В 47-ата минута се стигна до прецизно центриране на Мисиджан, топката стигна до Кишада, който успя да я прати в мрежата - 1:0. В 64-ата минута Гай изравни, отбезязвайки с глава след остро центриране. Вина за този гол има най-вече вратарят на българите Владо Стоянов. Стражът обаче се намеси отлично при следващата атака на гостите, при която спаси сигурен гол.

До края на срещата до нов гол така и не се стигна и по този начин двата тима си разделиха по точка, което напълно устройва разградчани. В другата среща от групата ПСВ Айндховен се наложи над Динамо Загреб с 2:0. Точни за холандския тим бяха Адам Махер и Ола Тойвонен. По този начин Лудогорец и ПСВ ще се борят за първото място в групата.

Снимка: Официален сайт на Лудогорец