Валенсия победи драматично Дженоа, Лил смачка Славия в Прага

.

Валенсия победи драматично Дженоа с 3:2 като домакин в мач от група В на Лига Европа.

Серджо Флокари изведе гостите напред в 41-ата мин. След почивката домакините стигнаха до обрат.

Първо Давид Силва в 52-а, а след това и Никола Жигич в 56-а минута направиха резултата 2:1 в полза на "прилепите".

В 63-ата мин. Каржа от дузпа успя да изравни резултата, но в 81-ата мин. Давид Вия също от дузпа донесе успеха за тима от "Местая".

В другия мач от групата Лил разнищи Славия Прага като гост с 5:1.

Още в 6-ата мин. домакините излязоха напред в резултата, след точно изпълнена дузпа на Белайд, а в самото начало на второто полувреме Суши от домакините си отбеляза автогол за 1:1.

След това чехите рухнаха и получиха цели четири безответни гола.

Головете за Лил бяха дело на Фрау (71), Сокет (89) и Жервиньо на два пъти в 85-ата и 90-а минути на мача.