Локомотив Москва удари Щурм и се класира напред (видео)

Локомотив Москва се класира и на теория за 1/16-финалите в турнира Лига Европа. Руснаците се наложиха над Щурм Грац с 3:1 у дома в среща от петия кръг на Група “L”. И само една точка стигаше на играчите на Жозе Коусейро, за да продължат напред. Въпреки това те надвиха австрийския шампион и напълно заслужено ще играят в следващата фаза на турнира.

Giorgi Popkhadze (R) Of Sturm Gratz Vies

През първото полувреме двата тима не успяха да си вкарат гол и се прибраха на почивката при нулево равенство. През втората част паднаха всички попадения. Първо в 62-ата минута Игнатиев пусна отлично към Майкон, който откри резултата - 1:0. Радостта на Локо не бе дълга, тъй като само две минути по-късно гостите изравниха чрез Флориан Кайнц, а с асистенция се отличи Роман Кийнаст – 1:1. Все пак Дмитрий Сичев реализира дузпа в 72-ата минута и даде нов аванс на руснаците. В 89-ата минута крайното 3:1 оформи Денис Глушаков.

След този успех си Локомотив събра актив от 12 точки и е на второто място в групата, а Щурм Грац остана трети с 3 пункта.