Ливърпул обърна ЛАСК

ЛАСК посрещна Ливърпул в първата среща от груповата фаза на Лига Европа. В групата с Роял Юнион и Тулуза мърсисайдци повеждат и оставят противника си последен след днешната победа с обрат до 3:1. Роял и Тулуза в момента играят при 1:1, с което поделят по точка за сега.

В 14-ата минута днес домакините поведоха след корнер, при който Хорват намери Флекер, той овладя и стреля прекрасно през тълпата пред себе си и Келехер за 1:0. До почивката обаче играта бе в полза на гостите, които на два пъти бяха много близо.

В 55-ата минута ЛАСК не изчисти добре една топка, тя бе овладяна от Диаз в полето и Цирейс го повали за дузпа, която Нунез вкара за 1:1.

В 63-ата минута при контра Нунез намери Гравенберх на крилото, той центрира ниско за Диаз и крилото вкара за 2:1. Малко след това Салах замени Гравенберх и именно египтянинът оформи 3:1 в 88-ата минута като стреля през краката на вратаря.