Мендилибар: В реванша ще играем за победа

Старши-треньорът на Севиля Хосе Луис Мендилибар коментира равенството 1:1 с Ювентус в първия мач от 1/2-финалите на Лига Европа.

"Доволен съм от усилията, които положихме през 90-те минути. Изиграхме страхотно първо полувреме, в което печелехме много топки и създавахме опасности. През второто полувреме ни бе по-трудно да притесним съперника, а те стояха доста по-комфортно на терена. Идеята ни бе да продължим с високата преса и да печелим топката в тяхната половина, да сме по-близо до тяхната врата и да създаваме повече опасности. В един момент обаче за нас стана трудно да отнемаме топката и се наложи да се приберем по-назад. Почти цялото второ полувреме се бранехме в собствената си половина. Не знам дали това бе заради физическата умора или защото съперникът заигра по-настървено в търсенето на равенството.

Хубавото на този резултат е, че сега няма да спекулираме с варианти. При 1:0 имахме различни опции, а сега ще знаем, че трябва да играем само за победа в реванша", заяви Мендилибар.