Фиорентина загуби от Базел в първи мач от 1/2-финалите от ЛК

Приключи първият мач от 1/2-финалите на Лигата на Конференциите, в който се срещнаха Фиорентина и Базел. Отборите играха на стадион "Артемио Франки" във Флоренция (Италия). Срещата бе ръководена от съдийска бригада начело с Франсоа Летексие (Франция) и завърши с волева победа за отбора от Швейцария с резултат 2:1.

Още в седмата минута на мача Базел успя да вкара първия гол, но той бе отменен заради засада на швейцарския нападател Жан-Кевин Огюстен.

След 18 минути Фиорентина успя да открие резултата в мача - бразилският нападател на "виолетовите" Артур Кабрал изведе своите.

През втората част на срещата Базел все пак успя да възстанови равенството с усилията на Анди Диуф. Той се разписа с пас на Таулант Джака в 71-ата минута.

В 90+2 минути швейцарският полузащитник Зеки Амдуни успя да вкара победния гол. Мачът завърши така - 2:1 в полза на Базел.

Реваншът ще се проведе в четвъртък, 18 май.