Арсенал вкара шест на БАТЕ (видео)

Арсенал записа категоричен успех с 6:0 над БАТЕ Борисов и продължава към 1/16-финалите в Лига Европа. Беларусите имаха теоретичен шанс да играят в следващата фаза при успех тази вечер на "Емиратс", но "артилеристите" не им оставиха никакъв шанс.

В 11-ата минута реферът не даде дузпа за нарушение срещу Тио Уолкот, но топката стигна до Матийо Дебюши, който със силен удар не остави шансове на вратаря. В 37-ата минута Уолкот удвои аванса на своя тим, а в 43-ата минута и Джак Уилшир се разписа във вратата на БАТЕ с красив удар от границата на наказателното поле.

Малко след почивката Поляков си отбеляза автогол. В 64-ата минута Арсенал получи дузпа за нарушение на Неманя Милунович. Жиру вкара от бялата точка, но съдията нареди изпълнението да бъде повторено. И при втория опит французинът бе точен. Крайното 6:0 бе оформено от Мохамед Елнени в 75-ата минута.

С тази победа Арсенал завършва на върха в група Н с актив от 13 точки. БАТЕ пък завършва на последното място с 5 спечелени точки.