Милан с погром над Аустрия Виена (видео)

В. Мухарски

Милан се наложи над Аустрия Виена с категоричното 5:1 в среща от груповата фаза на Лига Европа. "Росонерите" си гарантираха класиране напред в следващата фаза на турнира. Малко изненадващо гостите откриха резултата в 21-ата минута, когато точен бе Кристоф Моншайн.

В 27-ата минута Рикардо Родригес остана непокрит в близост до лявата греда и с точен удар изравни резултата. В 36-ата минута обратът бе факт. Андре Гомес пое топката, която преди това бе изстреляна от фаул. Останал зад стената, той успя да се разпише. В края на полувремето Патрик Кутроне покачи на 3:1, след като бе точен с глава.

В 70-ата минута Андре Силва вкара нов гол за своя тим, а в добавеното време на срещата Кутроне фиксира крайния резултат в тази среща.