Равенство стигна на Лацио, за да спечели своята група (видео)

В. Мухарски

Лацио и Витес завършиха не успяха да се победят, завършвайки наравно - 1:1 в среща от група "К" на Лига Европа. По този начин "орлите" допуснаха първите си загубени точки в груповата фаза на турнира.

Треньорът на тима Симоне Индзаги даде шанс на футболисти, които по-рядко играят като титуляри.

Линсен даде преднина на гостите в 13-ата минута след отлично изпълнение на пряк свободен удар, при който Варгич нямаше как да реагира. В 42-ата минута "римляните" възстановиха равенството след страхотно изпълнение на Луис Алберто, който засече от движение подаване на Душан Баста за 1:1.

В крайна сметка Лацио спечели групата, след като кръг преди края има 13 точки. Втори е Ница с 9, а третото място е за Зулте Варегем с 4. Витес е последен с едва два пункта.