Виляреал се бетонира на върха след успех над Астана (видео)

Виляреал записа успех с 3:2 при визитата си на Астана в среща от Група А на Лига Европа. Двубоят на стадион "Астана Арена" бе доста интересен и предложи емоции на зрителите.

Хората на Мъри Стоилов играха добре, но в крана сметка не успяха да спечелят поне точка. Въпреки това тимът си запази за момента второто място в класирането с актив от 7 точки, докато "Жълтата подводница" е с 11 пункта на върха, като по този начин си осигури финиширане на лидерската позиция.

Иначе Кабананга откри резултата след малко повече от 10 минута. Той бе точен с много красив прехвърлящ удар от около 30 метра. Рабаседа изравни в 39-ата след силен удар в близкия ъгъл. В 65-ата минута Бакамбю не сгреши сам срещу вратаря и обратът бе факт. Отново той бе точен и в 83-ата минута, като този път се разписа след удар по земя от границата на наказателното поле.

Домакините не се предадоха и Твумаси върна един гол в 88-ата минута. За ново попадение обаче не останаха време и сили у играчите на Астана.