Класически Милан взе дербито с Интер

Милан записа класическа победа с 3:0 в дербито срещу Интер, което бе от програмата на 22-ия кръг на Серия А. Двубоят бе доста интересен, с положения и към двете врати. В 35-ата минута "росонерите" изпълниха заучено положение от корнер, при което Кейсуке Хонда центрира на далечната греда, където Алекс бе над всички и с глава матира Ханданович - 1:0.

В 67-ата минута Икарди бе изведен на добра позиция, но Алекс го фаулира и съдията отсъди дузпа. Зад топката застана самият Икарди, но нацели лявата греда. Този пропуск даде стимул на "червено-черните", които нанесоха два бързи удара.

в 73-ата минута Нианг центрира, Бака се освободи от Жоао Миранда и с едно докосване удвои преднината на Милан - 2:0. 4 минути след това Нианг бе изведен очи сам срещу Ханданович, вратарят спаси удара му, но при добавката нападателят оформи крайното 3:0.