Божинов герой за Парма

.

Българският национал Валери Божинов се превърна в герой за Парма, при победата над Лацио с 2:1 като гост. От както е в тима, той за пръв път започна като титуляр и се отблагодари на треньора Франческо Гуидолин.

В 22 минута, българинът добре намери топката с левия крак и отбеляза за 1:0. С това не спряха добрите изпълнения на Божинов.

В 43-та минута Мауро Сарате изравни за "орлите" след точно изпълнение на дузпа.

В последните секунди на полувремето Божинов бе спънат от Коларов в наказателното поле на Лацио и главният съдия отсъди дузпа, като изгони защотника на столичани. Зад топката застана Никола Аморузо и отново изведе "дуковете" напред в резултата 1:2.

През второто полувреме до нов гол така и не се стигна.

Лацио - Парма 1:2

0:1 Божинов 21-мин
1:1 Сарате 43-мин (д)
1:2 Аморузо 45-мин (д)

Лацио: Муслера, Лихщайнер, Диакате, Сивиля, Коларов, Дабо, Баронио, Маури, Матусалем, Крус, Сарате

Парма: Миранте, Закардо, Дела Фиоре, Лукарели, Кастелини, Дзенони, Марига, Дземайли, Галопа, Аморузо, Божинов