Юве едва спаси точката срещу Каляри

Ювентус завърши наравно 2:2 в гостуването си на Каляри в мач от 33-ия кръг на Серия А. Домакините от Сардиния бяха близо до това да поднесат изненадата и да спечелят, след като взеха преднина от две попадения от дузпи през първото полувреме чрез Джанлука Гаетано (30') и Джери Мина (36').

В 51-ата минута домакините можеха да стигнат до трети гол. Матео Прати стреля от далечно разстояние. Шчесни обаче спаси спокойно. 10 минути след това Ювентус върна едно попадение, след като Влахович изпълни прецизно пряк свободен удар.

В 87-ата минута "Старата госпожа" стигна до равенството, след като Алберто Досена си отбеляза автогол, след като не успя да избие добре центриране.

Юве постигна второ поредно равенство и заема третото място в класирането с 64 точки, но на 5 от Милан. Каляри пък постигна важна точка в борбата си за оцеляване в Серия А и се отдалечи на цели пет пункта от опасната зона.