Дибала дърпа Рома към топ 4

Рома победи Торино с 3:2 в среща от 26-ия кръг на италианската Серия "А". Мачът се игра на "Олимпико" в Рим.

Домакините откриха резултата в 41-ата минута. Дибала откри от дузпа, но още преди края на полувремето Дуван Сапата изравни, след като засече подаване на Раул Беланова.

В 58-ата минута Рома успя да си върне аванса в резултата. След страхотна комбинация Браян Кристанте изведе Пауло Дибала на добра позиция, а аржентинецът заби втория си гол в мача с хубав шут в долния десен ъгъл.

В 69-ата минута Дибала реализира своя хеттрик. Аржентинецът получи от Ромелу Лукаку и с шут в десния ъгъл вкара за 3:1.

Торино намали на 2:3 в 89-ата минута след автогол на Дийн Хуйсен, но домакините удържаха победата.

Под ръководството на Де Роси Рома има вече пет победи в последните шест кръга от Серия А. Отборът е на на шестата позиция в класирането и изостава на 4 т. от четвъртия Болоня. Самият Дибала пък събра 11 гола и 6 асистенции в калчото през кампанията.