Милан подели точките с Болоня (видео)

Н. Гавазов

Днес, 27 януари, се проведе мачът от 22-ия кръг на италианската Серия А, в който се срещнаха Милан и Болоня. Отборите играха на Стадио "Сан Сиро“ (Джузепе Меаца) и завършиха при резултат 2:2.

Футболистите на гостите откриха резултата в мача. В 29-ата минута нападателят Джошуа Зиркзее отбеляза, привличайки вниманието на много топ европейски клубове. Милан изравни в 45-ата минута. Голът бе дело на полузащитника Рубен Лофтъс-Чийк . В 83-ата минута англичанинът отбеляза дубъл. В 90+2-ата минута Болоня изравни резултата с гол на Рикардо Орсолини от дузпа.

Имайте предвид, че домакините на два пъти пропуснаха 11-метрови удари. Първо Оливие Жиру не успя да прати топката в мрежата в 42-ата минута, а Тео Ернандес направи неуспешен опит в 75-ата минута.

След този мач Милан събра 46 точки. Отборът на Стефано Пиоли е на трето място в класирането на Серия А. Болоня е на седмо място с 33 точки.