Аталанта изхвърли Милан от Купата на Италия

Аталанта се класира за полуфиналите на Купата на Италия след успех над Милан в четвъртфинален мач от турнира.

Двубоят се проведе на "Сан Сиро" в Милано и завърши при резултат 2:1 за гостите.

Наставникът на бергамци Джан Пиеро Гасперини получи жълти картони в 38-та и 39-та минута и съответно бе изгонен. Специалистът имаше претенции за дузпа в полза на своя тим, но го направи прекалено емоционално и бе изпратен в съблекалнята.

В 45-ата минута Леао и Тео Ернандес направиха двойна комбинация помежду си, при която португалецът нахлу в наказателното поле на гостите и изпрати топката в далечния ъгъл на вратата. Преднината на домакините обаче не се задържа дълго, тъй като още в добавеното време преди почивката Тьон Копмайнерс се възползва от центриране на Емил Холм и възстанови равенството с шут по земя от границата на наказателното поле.

В 59-та минута Копмайнерс оформи дубъл, реализирайки дузпа, която предизвика дебати.

До края Милан опита да изравни, но не успя и така Аталанта се присъедини към Фиорентина и Лацио, които също ще играят в полуфиналите на турнира за Купата на Италия.На този етап именно тосканци са следващия съперник на тима от Бергамо.