Класика за Милан срещу Емполи, младок с дебютен гол в Серия А (видео)

Милан постигна лесен успех като гост срещу Емполи с 3:0 в мач от 19-ия кръг на Серия А. Попаденията за "росонерите" бяха дело на Рубен Лофтъс-Чийк, Оливие Жиру от дузпа и Шака Траоре.

С победата Милан събра 39 точки и се намира на 3-ото място в таблицата, докато Емполи е 19-ти с 13 пункта.

При първия гол Рафаел Леао проби отлично по левия фланг и намери с отличен пас в наказателното поле непокрития Рубен Лофтъс-Чийк, който веднага прати топката с десния крак в долния ляв ъгъл на Каприле – 0:1.

"Росонерите" пропуснаха да удвоят в 22-ата минута след шут на Тео Ернандес и намеса на вратаря на домакините.

След половин час игра Милан получи дузпа за игра с ръка на Юсеф Малех, която Оливие Жиру превърна в гол (2:0).

Рубен Лофтъс-Чийк можеше да направи аванса на Милан класически в 52-ата минута, но не намери целта. Десет минути по-късно и Кристиан Пулишич пропусна да се разпише.

В 88-ата минута Пулишич предприе контраатака и в подходящия момент подаде топката на Траоре, а младокът със своя шут отбеляза дебютното си попадение в Серия А, с което оформи крайния резултат.