Юве пречупи Монца в добавеното време

Завърши мачът от 14-ия кръг на италианската Серия А, в който се срещнаха Монца и Ювентус. Отборите играха на стадион "Комунале Бриантео" в Монца и завършиха при резултат 2:1 за гостите.

В 11-ата минута нападателят на Ювентус Душан Влахович изпусна дузпа. Вратарят на Монца Микеле Ди Грегорио успя да парира втория удар на нападателя. Но минута по-късно халфът на гостите Адриен Рабио откри резултата след ъглов удар на Ханс Николуси Кавиля.

В 90+1 минута халфът на домакините Валентин Карбони отбеляза ответния гол. Победата за Ювентус донесе защитникът Федерико Гати, който се разписа в 90+4-ата минута.

Ювентус заема първо място в класирането на италианската Серия А за сезон 2023/2024. Отборът събра 33 точки след 14 мача. Монца е на 10-о място с 18 точки.