Мадзари: Разбирам нещо и от тактика

Старши -треньорът на Наполи Валтер Мадзари коментира победата на отбора си в последния мач от Серия А с Аталанта (1:2).

"През първото полувреме бяхме почти перфектни, но след почивката загубихме твърде много интензитет, докато Аталанта даде 100% в този период. Надявах се на по-добро представяне през второто полувреме от наша страна.

Разбирам нещо и от тактика. Освен това играчите са страхотни, тъй като бързо научиха уроците ми. Работихме върху защитната линия, защото в последните мачове видях, че защитата е твърде дълбока. В този двубой играхме по-компактно. Честно казано, не очаквах да видя тези идеи да оживеят в мач с такъв невероятен отбор като Аталанта. Единствената причина, поради която не използвах тази система преди, бе, че моите отбори нямаха правилните играчи за нея“, заяви Мадзари.