Рома с обрат срещу Лече

Рома направи изключителен обрат срещу Лече за 2:1 на стадион "Олимпико" в Рим в мач от 11-ия кръг на италианската Серия А. До 91-вата минута отборът на Жозе Моуриньо изоставаше в резултата с 071 с гол на шведския халф Понтус Алмквист в 72-рата минута, след като се възлозва от асистенция на Ламек Банда. Сердар Азмун и Ромелу Лукаку донесоха трите точки на римляните в последния момент на мача. Преди това пропуски за домакините направиха Лукаку, Едоардо Бове и Пауло Дибала.

Всъщност мачът започна чудесно за Рома, като домакините получиха право да изпълнят дузпа още в петата минута. Лукаку застана зад топката и стреля в левия долен ъгъл, но вратарят на Лече Владимиро Фалконе извади топката по впеталяващ начин.

Рома се изкачи до седмо място в класирането, като успя да изпревари Лацио, Монца и Фиорентина, но тимът от Флоренция има мач по-малко. Лече остава на 11-а позиция.