Интер постигна целта си срещу Аталанта (видео)

Водачът в италианската Серия А - Интер прибави нови три точки към актива си след успех с 2:1 над Аталанта като гост.

В дербито на двата черно-сини отбора в Калчото победители се оказаха гостите от Милано, които реализираха по един гол и през двете полувремена. През първото полувреме футболистите на Симоне Индзаги имаха сериозно игрово предимство, но успяха да поведат чак в 40-ата минута, когато Хакан Чалханоглу реализира дузпа.

Интер удвои аванса си в 58-мата минута, когато Хенрих Мхитарян намери Лаутаро Мартинес и аржентинецът реализира 11-ия си шампионатен гол от началото на сезона.

Аталанта обаче успя веднага да се върне в мача. Това стана с гол на Джанлука Скамака, който бе точен час след началото на двубоя.

В заключителните 30 минути домакините от Бергамо хвърлиха всички сили в атака, но вратарят на Интер Ян Зомер отказа и Скамака, и партньора му в атака Адемола Лукман.

Домакините завършиха мача с 10 души след червен картон на Рафаел Толой в добавеното време на мача.

С победата Интер събра актив от 28 точки, с пет повече от втория Ювентус, който утре гостува на Фиорентина. Аталанта е на пето място с 19 точки.