Наполи с издънка срещу Фиорентина

Фиорентина победи шампиона Наполи с 3:1 като гост в двубой от 8-ия кръг на Серия А.

С успеха Фиорентина се изкачи на четвърто място със 17 точки, докато неаполитанците са пети с 14 точки.

Хърватинът Йосип Брекало откри резултата в полза на Фиорентина в 7-ата минута с добавка, след като топката се отби в гредата след удар на Мартинес Куарта.

Домакините изравниха в самия край на първата част, след като Виктор Осимен бе повален в наказателното поле и реферът отсъди дузпа. Нигериецът сам изпълни наказателния удар и не сгреши - 1:1.

След почивката Фиорентина продължи да играе по-организирано и успя да стигне до трите точки. В 51-ата минута Иконе уцели греда, но нищо не попречи на Бонавентура в 63-а минута, когато от чиста позиция не сбърка и върна аванса на Фиорентина в резултата.

Наполи тръгна в атака в търсене на изравнителен гол, но при една контраатака в добавеното време влезлият като резерва Нико Гонсалес затвърди успеха на Фиорентина с трето попадение за тима.