"Старата госпожа" писа двойка на Емполи

Ювентус записа втората си победа от началото на сезона в Серия А, като надви с 2:0 последния в класирането Емполи.

В 10-ата минута, при едно меле след корнер, Данило успя да вкара отблизо, но голът не бе зачетен заради нарушение на защитника срещу вратаря Бериша. В 24-тата минута резултатът все пак бе открит в полза на гостите. При пореден корнер се стигна до ново разбъркване в близост до вратата, няколко играчи се засуетиха около топката, като накрая Данило стреля и успя да промуши кълбото зад голлинията за 0:1.

В 39-ата "зебрите" получиха дузпа, но Душан Влахович пропусна да вкара от бялата точка. След почивката обаче Юве стигна до втори гол, реализиран от Федерико Киеза в 82-ата минута.

Така Ювентус излезе на трето място с актив от седем точки - на два пункта зад лидерите Интер и Милан, които са безпогрешни от старта на кампанията. Емполи е последен, без точки в актива си.