Лацио се разправи с шампионите

Лацио победи шампиона Наполи с 2:1 като гост в среща от 3-ия кръг на италианската Серия А.

В 30-ата минута Луис Алберто даде аванс на гостите, но само две минути по-късно Пьотр Желински успя да изравни. Веднага след почивката обаче японският халф Даичи Камада вкара втори гол за Лацио, за да изведе своя тим отново напред в резултата.

Хората на Маурицио Сари можеха да спечелят и по-убедително, но още два техни гола бяха отменени заради засади - след намесата на ВАР. Матия Дзакани и Матео Гендузи също бяха вкарали топката във вратата на съперника, но попаденията не бяха зачетени.

Наполи така и не успя да отговори на второто инкасирано попадение и се примири с първото си поражение през новия сезон. Тимът е четвърти с шест точки, докато Лацио е 12-и с три пункта.