Лацио взе дербито срещу Ювентус

Лацио измъкна победа с 2:1 над Ювентус в дербито на 29-ия кръг на Серия А. Двата отбора изиграха хубав мач, изпълнен с опасни положения и пред двете врати.

В 39-ата минута "Орлите" поведоха. Милинкович-Савич се справи с Алекс Сандро и засече топката в долния десен ъгъл за 1:0. ВАР провери положението за фаул в атака, такъв не беше намерен и резултатът беше открит.

В края на първото полувреме Юве изравни. След изпълнение на корнер, Бремер засече с глава, Иван Проводел спаси, после отново си намеси, но най-накрая Адриен Рабио бутна топката във вратата за 1:1.

В 53-тата минута Лацио организира контраатака, Фелипе Андерсон центрира отдясно към Луис Алберто, той елегантно с пета продължи топката към непокрития Дзакани, който отбеляза за 2:1.

Така Лацио сложи край на серията си от 7 поредни мача без успех над "старата госпожа" и се утвърди на 2-рото място във временното класиране.