Лацио не успя да вкара на Удинезе, Имобиле се контузи (видео)

Лацио и Удинезе направиха равенство 0:0 в Рим в среща от десетия кръг в първенството на Италия по футбол.

Лазар Самарджич можеше да открие за гостите от Удинезе в 14-ата минута след като получи удобен пас и стреля, но прати топката над вратата. В 26-ата Фелипе Андресон овладя в наказателното поле при атака за Лацио, но не успя да преодолее Марко Силвестри. Две минути по-късно и Сергей Милинкович-Савич пропусна изгодна възможност за домакините. Много неприятна новина за Лацио, който загуби една от основните си фигури – Чиро Имобиле в 30-ата минута, когато нападателят се контузи и трябваше да бъде заменен от Педро.

Гостите имаха повече шансове през второто полувреме като в 85-ата минута Жерар Деулофеу бе изведен предни позиции, но пропусна да се разпише за Удинезе.И двата тима продължават да имат само по една загуба до момента в Серия А. Лацио държи третото място с 21 точки, колкото има и четвъртият Удинезе.