Милан с обрат срещу Каляри (видео)

В. Мухарски

Милан стигна до труден успех с 2:1 при визитата си на Каляри в двубой от 21-ия кръг на Серия А. По този начин грандът от Милано вече е на седма позиция в класирането.

Още в 8-ата минута вратарят на "росонерите" Джанлуиджи Донарума не реагира добре на далечен удар на Николо Барела и Каляри поведе. Още преди почивката обаче обратът бе факт. В 36-ата минута Кесие бе точен от дузпа, изравнявайки резултата. В 42-ата африканецът имаше шанс топката да попадне у него след рикошет и отново той бе точен, носейки успеха за Милан.

Иначе и двата тима завършиха с по 10 души заради червени картони в последните минути. Първо Рикардо Родригес напусна терена десет минути преди края, а малко след това и Николо Барела напусна малко по-рано от съотборниците си.