Каляри – Милан: Ще видим ли подобрение при росонерите?

Стадион: "Стадио Сант Елия“

Дата: 21.01.2017

Час: 17:00

Съдия: Марко Гуида

След около 2 седмици почивка Серия А се завръща и един от двубоите този уикенд противопоставя отборите на Каляри и Милан. Домакините са само с една победа от 8 срещи във всички турнири, но остават на дистанция от 5 точки до зоната на изпадащите. "Росонерите“ пък не бяха победени в предишните си 3 мача с Интер, Фиорентина и Кротоне, а в първенството разочароващо са в средата на класирането с равен актив с "виолетовите“, Удинезе и Торино.

Каляри може и да не се намира в много успешен период, но трябва да отбележим, че "сардинците“ трябваше да се изправят в последните 5 кръга със Сампдория, Рома, Фиорентина, Аталанта и Ювентус. Домакините изобщо не се дадоха на по-именитите си съперници и 3-те загуби бяха с минималното 1:0, така че домакините си остават корав отбор.

За Милан тази почивка от 2 седмици би трябвало да бъде от изключително важно значение, за да се съвземе съставът от пълният досега провал през сезона. Въпреки това, в последните няколко мача се видя леко подобрение в представянето на тима и ще е интересно да видим дали гостите ще надградят.

И при двата отбора няма много липсващи, като за Каляри това е наказания Жоао Педро, докато Милан е без все още контузения Андреа Конти. Последният сблъсък между тези съперници беше още в началото на кампанията, когато "росонерите“ биха трудно на "Сан Сиро“ с 2:1 и се очаква предстоящата среща да бъде още по-тежка за тях. "Сардинците“ обаче традиционно трудно играят срещу италианския гранд и имат едва една победа от 27 мача, така че можем да очакваме всичко тази неделя.

Прогноза: Каляри – Милан 1:1