Интер и Лацио приключиха годината с равенство (видео)

Интер и Лацио не успяха да се победят, завършвайки наравно при резултат 0:0 в дербито от 19-ия кръг на Серия А. Домакините бяха по-активни и повече търсеха гола, но и "орлите" имаха няколко чисти голови положения и също така можеха да си спечелят трите точки.

В 20-ата минута Милинкович-Савич отправи опасен удар от 25 метра, но Ханданович спаси. Десет минути по-късно домакините бяха близо до гола, след като Валеро центрира, а Перишич беше изпуснат от защитата на гостите, но Стракоша показа рефлекс и спаси удара на хърватина.

В края на първата част Борха Валеро за малко да си отбележи автогол, след като удари горната греда на Ханданович при опита да избие с глава центриране от корнер.

След почивката бе още по-интересно. В 56-ата минута Стракоша трудно изби удар на Валеро, а топката рикошира в гредата и излезе в корнер. В 60-ата минута реферът отсъди дузпа за Лацио за игра с ръка на Скриняр, но малко след това наказателният удар бе отменен с помощта на ВАР.

До края имаше още положения, но в крайна сметка до гол така и не се стигна.