Юве взе дербито срещу Рома (видео)

Ювентус се наложи над Рома с минималното 1:0 в дербито от 18-ия кръг на Серия А. Единственото попадение в срещата реализира Мехди Бенатия, който бе точен в 18-ата минута. Тогава той засече центриране от корнер с глава, Алисон изби, Келини стреля при добавката в греда, а от третия опит Бенатия вкара във вратата.

Като цяло двата тима направиха страхотен мач, като положения имаше и пред двете врати, а едно от най-интересните бе в 79-ата минута, когато Флоренци удари горната греда на домакините. Много силен мач направи вратаря Шчесни, който на няколко пъти спря "вълците", които не се отказваха да атакуват до самия край. Дори в добавеното време стражът спаси отбора си от чист гол. Все пак трите точки отиват на сметката на "Старата госпожа".