Самп излъга Юве в мач с пет гола (видео)

Сампдория се наложи над гостуващия Ювентус с 3:2 в среща от 13-ия кръг на Серия А. След нулево първо полувреме, головете започнаха да валят след почивката. Като цяло Юве бяха по-активни през първата част, но така и не успяха да материализират положенията си.

Дуван Сапата даде преднина на домакините в 52-ата минута, а Лукас Торейра удвои в 72-ата минута. Джанмарко Ферари направи резултата класически в 79-ата минута с хубав удар от близо.

"Старата госпожа" се събуди в самия край, когато Гонсало Игуаин върна един гол от дузпа в 90-ата минута, отсъдена за нарушение на Иван Стринич срещу Дъглас Коща. В добавеното време Пауло Дибала даде някакви надежди, вкарвайки нов гол, но в крайна сметка това се оказа фиксиране на крайния резултат.