Юве се поизмъчи за обрат срещу Беневенто (видео)

Ювентус се наложи над Беневенто с 2:1 в мач от 12-ия кръг на Серия А. Хората на Масимилиано Алегри нямаха право на грешка и в крайна сметка днес стигнаха до трудна победа. Гостите пък направиха един от най-добрите си мачове от началото на сезона, но въпреки това тимът продължава да няма спечелена точка след първите 12 мача.

Шампионите започнаха по-добре срещата и удариха на два пъти гредата в първия четвърт час. Изненадващо Амато Чичирети даде аванс на южняците в 19-ата минута. Той стреля перфектно от фаул от 25 метра, оставяйки Войчех Шчесни безпомощен.

"Старата госпожа" опита да стигне до обрат още през първата част, но без успех. Все пак нападателният футбол на домакините даде резултат след почивката. Голмайсторът Гонсало Игуаин в 56-ата минута възстанови равенството, а Хуан Куадрадо донесе пълен обрат в 65-ата минута.