Трудна победа носи първо място на Интер (видео)

Интер е новият лидер в Серия А. "Нерадзурите" записаха труден успех над Сампдория с 3:2 на "Джузепе Меаца" в първия мач от 10-ия кръг на първенството. Така миланският тим измести от върха отбора на Наполи поне за 24 часа. Отборът на треньора Маурицио Сари обаче може да се върне на лидерската позиция още в сряда, ако успее да се наложи при гостуването си на Дженоа.

Тази вечер над всички беше капитанът на Интер Мауро Икарди, който отбеляза два от головете. Той бе точен в 32-ата минута, удвоявайки резултата на Интер, а в 55-ата бе точен за класическото 3:0. Преди него Милан Скриняр бе откри резултата в 18-ата минута, но гостите се върнаха в мача и интригата бе жива до края.

Давид Ковнацки намали в 64-ата, а Фабио Куалярела вкара втори гол за Самп в 85-ата минута. В крайна сметка Интер успя да задържи аванса си и да спечели важни три точки.