Имобиле не спира да бележи - Лацио се залепи за Ювентус (видео)

Лацио разгроми с 3:0 Каляри в среща от кръга на Серия А. Така "орлите" се изравниха по точки с третия Ювентус и вече са само на 1 след Интер. Нов силен мач за "римляните" изигра Чиро Имобиле, който вкара две от попаденията и като цяло бе в основата на по-интересните атаки пред вратата на гостите.

В 7-ата минута Имобиле беше повален в наказателното поле от Кроста и реферът отсъди дузпа, която нападателят превърна в гол. В 21-ата минута гол на Каляри беше отменен заради засада. Лацио пък нанесе своя втори решаващ удар в 41-ата минута. Тогава Марушич центрира и Имобиле с глава заби 13-ото си попадение от началото на кампанията.

Гостите имаха положения и след почивката и като цяло могат да съжаляват, че не стигнаха поне до частичен успех, но лош късмет и добрите изяви на Стракоша предотвратиха попадение във вратата на Лацио. Иначе Бащош оформи крайния резултат в 49-ата минута.