Рома с труден успех. Дженоа препъна Милан (видео)

Рома спечели гостуването си на Торино с минималното 1:0 в среща от кръга на Серия А. Автор на единственото попадение в сблъсъка в Торино стана бранителят Александър Коларов. Той бе точен след 69 минути игра, като това бе и една от малкото 100%-ви ситуации за реализиране на гол, в полза на "вълците". Домакините от своя страна пропуснаха няколко добри положения и могат да съжаляват, че не стигнаха поне до точката.

В друга интересна среща Милан завърши наравно - 0:0 при домакинството си на Дженоа. В 25-ата минута капитанът на домакините Леонардо Бонучи бе изгонен с директен червен картон. Бранителят удари с лакът и контузи Алеандро Роси. Реферът гледа ситуацията на видеоповторение и след това взе решението за червения картон. Българският национал Андрей Гълъбинов бе титуляр на "Сан Сиро" и водеше атаката на "грифоните" до 52-ата минута, когато бе заменен.