Милан – Рома: Двата гранда няма да се победят

Стадион: "Сан Сиро“

Дата: 01.10.2017

Час: 19:00

Съдия: Лука Банти

Дербито в 7-я кръг на Серия А противопоставя един срещу друг на "Сан Сиро“ неуверения Милан и гостуващия Рома. И двата тима са с равен актив, но много по-стабилни изглеждат "римските вълци“, които имат и мач по-малко, а по-всичко изглежда, че ще е нужно време на домакините, за да може амбициозният им проект да заработи.

"Росонерите“ загубиха визитата си на Сампдория миналата седмица и по този начин пораженията за италианския гранд станаха 2, след като няколко кръга преди това Лацио ги разби с 4:1 на "Стадио Олимпико“. Милан изключително трудно взе и максимума от иначе считаните за сигурни домакинства на Каляри и Удинезе, а този четвъртък беше на път да се провали и в груповата фаза на Лига Европа, когато с гол в последните минути победи с 3:2 Риека. Това отново породи сериозни критики и въпросителни относно бъдещето на Винченцо Монтела, макар че ръководството твърдо показа подкрепата си към младия специалист. Андреа Конти, Лука Антонели и Рикардо Монтоливо продължават да са контузени, докато под въпрос остава Чалханоглу.

Рома само веднъж през този сезон стъпи накриво при разочароващата загуба с 3:1 от Интер още във втория кръг. Като изключим това поражение, "римските вълци“ показаха добри игри в първенството и си взеха впечатляващо мачовете с Аталанта, Верона, Беневенто и Удинезе. В Шампионската лига нещата също вървят добре, след като първо беше постигнато нулево реми с Атлетико Мадрид, а после беше победен в Азербайджан и Карабах с 2:1. С контузии за дербито са Емерсон, Рик Карсдорп, Патрик Шик, Диего Пероти и Дефрел, което ще остави на Ди Франческо малко опции в преден план.

Милан определено не се представя много уверено в досегашните си срещи, макар че пък с характер и по-голямата си класа успяваше да надделее в Серия А. Рома от своя страна може и да стига до по-добри резултати, но при гостуване на подобен съперник трябва да се внимава изключително много и евентуален хикс няма да е лош завършек за столичани.

Прогноза: Милан – Рома 1:1