Ювентус – Киево: Без проблеми за шампионите

Стадион: "Алианц Стейдиъм“

Дата: 09.09.2017

Час: 19:00

Съдия: Микаел Фабри

Този 3-ти кръг на Серия А се открива с двубой между шампиона Ювентус и Киево. Домакините започнаха защитата на титлата си по очакван начин с две поредни победи и сега са устремени за третата си такава. Гостите от своя страна са с успех и поражение, но от предстоящата визита едва ли треньорският щаб ще се надяват за нещо повече от точката.

Ювентус взе без особени проблеми първата си победа в Серия А с Каляри, но пък точно преди международната пауза за малко да се подхлъзне срещу Дженоа. "Бианконерите“ губеха с 2:0 до 10-та минута, но със силен характер от страна на футболистите и хет-трик на Паоло Дибала успяха да си тръгнат от Генуа с максимума. Всичко това говори за запазване на класата на шампионите, но и сигнална лампичка за Алегри да не позволява подценяване от страна на играчите му. Марко Пяца, Сами Кедира и Маркизио са с контузии, което ще даде възможност на Матуиди да започне титуляр в центъра на терена. Киелини също се завърна с контузия от лагера на националния отбор и ще се наложи да гледа от трибуните двубоя.

Киево по чудесен начин стартира сезонът, след като първо премина през Асколи за Купата на Италия, а в първия кръг излъга Удинезе с 2:1. "Летящите магарета“ дори бяха близо до равенство с Лацио преди паузата, но в последните минути "римските орли“ оставиха с празни ръце скромния тим. За гостите единственият отсъстващ е Рикардо Меджиорини, а партньор на Инглесе в нападение най-вероятно отново ще бъде младия Мануел Пучарели за сметка на Пелисиер.

На всички е ясно, че Ювентус ще търси много повече победата, докато Киево със здрава защита ще се опита да спре офанзивата на съперника. Статистиката е в полза на "бианконерите“, които имат 35 домакински успеха от 36 двубоя за първенство, а срещу "летящите магарета“ са триумфирали 9 пъти в предишните 10 противопоставяния. Единствените проблеми за шампионите могат да дойдат от евентуално подценяване, но и в такъв случай трудно бихме очаквали съставът на Алегри да се размине с 3-те точки.

Прогноза: Ювентус – Киево 2:0