Пищна победа за Реал Мадрид на

Отборът на Реал Мадрид успя да надвие този на Хетафе със солидна разлика. Мачът завърши с резултат 7:3 в полза на "белите".

Още в първото полувреме Кристиано Роналдо отбеляза хеттрик - съответно в 13, 32 и 34 минута, а през второто полувреме бе заменен от младият Мартин Йодегор. След почивката за Реал Мадрид се разписаха Хавиер Ернандес (47), Хамес Родригес (51), Хесе Родригес (71) и Марсело (90). Тимът на Пабло Франко вкара трети гола преди почивката чрез Серхио Ескудеро (23), Диего Кастро (26) и Мехди Ласен (42).

При бурни овации специално за Карло Анчелоти започна срещата между Реал Мадрид и Хетафе. Публиката на домакините видимо показа симпатиите си към треньора и заяви подкрепата си към него.

Реал Мадрид остава без трофей през този сезон. Кристиано Роналдо стана голмайстор на Примера и Европа със своите 48 гола. Предстои да видим какви промени в състава ще има през лятото.