Валенсия излъга Малага като гост (видео)

.

Отборът на Валенсия победи Малага като гост с минималното 1:0 в мач от 9-ия кръг на испанската Примера дивисион. Единственото и победно попадение за "прилепите" отбеляза Давид Наваро в 69-ата минута на мача. Пабло Ернандес центрира отлично отдясно, вратарят на Малага не прецени добре ситуацията и защитникът Давид Наваро се разписа с глава за 1:0.

Валенсия имаше преимущество през почти целия мач, но "прилепите" трудно създаваха чисти голови положения пред вратата на домакините. Все пак през втората част те пробиха защитата на домакините и успяха да стигнат до победата.

Така момчетата на Унай Емери се изкачиха на четвърта позиция във временното класиране с актив от 18 точки. Малага пък остава на незавидното последно място в подреждането със скромните 4 точки.