Класическа Валенсия срещу Алмерия (видео)

.

Отборът на Валенсия победи с 3:0 като гост Алмерия в среща от осмия кръг на испанската Примера. Головете за "прилепите" отбелязаха Давид Вия (54'), Пабло Ернандес (74') и Хуан Мата (87') минути на двубоя.

През първото полувреме най-сериозната опаснаст пред една от двете врати бе гредата на Модест Мбами от домакините в 12-ата минута. Въпреки че през първото полувреме голове не паднаха и двата отбора се оттеглиха на почивка при нулево равенство, след паузата гостите се разиграха и нямаше кой да ги спре.

В 54-ата минута при една скоростна атака на гостите Пабло Ернандес качи топката на главата на Давид Вия и нападателят не сгреши, отбелязвайки седмия си гол от началото на сезона. В 62-рата минута нещата за Алмерия тотално се влошиха, след като вратарят Диего Алвеш бе изгонен за груб фаул срещу Пабло. Потърпевшият за нарушението отбеляза красив гол за 2:0 в 75-ата минута, а в 87-ата Хуан Мата оформи класическата победа на "прилепите".

Така Валенсия се изкачи на 4-о място в класирането с 15 точки, докато Алмерия е 12-и с 9 пункта.