Барса с труден успех над Севиля (видео)

Барселона постигна доста трудна победа с 2:1 над Севиля в мач от 25-я кръг на Ла Лига. На своя "Ноу Камп", каталунците не достигнаха лесно до успеха, тъй като изоставаха с 0:1 - резултат при който завърши първата част.

В 42-ата минута Ботиа бе точен за гостите. След центриране от фаул, Коке овладя и пусна топката пред вратата, където Ботиа надскочи Алвеш и с глава прати топката в мрежата на Барса.

През второто полувреме домакините се активизираха и обърнаха резултата в своя полза. Давид Вия изравни с глава в 52-ата минута, засичайки центриране на Дани Алвеш - 1:1. В 60-ата минута Лео Меси започна атака за Барселона, пусна към Кристиан Тейо, който му върна и, с удар от 10 метра, аржентинецът донесе победата на своя тим. По този начин Барса възстанови аванса си от 16 точки пред вечния съперник Реал Мадрид.