Мичел: Това е исторически ден за нас

Старши -треньорът на Хирона Мичел Анхел говори за победата над Атлетико Мадрид (4:3) в мача от 19-ия кръг на испанското първенство.

"Това е исторически ден за нас, града и областта. Много сме доволни. Направихме впечатляващо първо полувреме, но резултатът 3:2 не ни разстрои много. През второто полувреме бе ясно, че Атлетико ще изравни резултата, но промените ни дадоха сили. В последните 20-25 минути всеки отбор можеше да отбележи, а голът на Иван бе страхотен гол.

Бе страхотна игра, с невероятен манталитет. Най-много ме радва устойчивостта на отбора. На моменти бяхме надигравани на терена, но знаехме как да страдаме, да издържаме и да чакаме своя момент. Накрая бяхме възнаградени със страхотен гол. Историческа нощ“, заяви Мичел.

След 19 кръга Хирона заема второ място в Ла Лига с 48 точки. Реал води в шампионата (48 точки).