Валенсия без проблеми срещу аутсайдера Елче

Валенсия спечели важен успех по пътя към спасението в Примера дивисион. В първия неделен мач от 30-ия кръг от испанското първенство "бяло-черните" се наложиха с 2:0 като гости срещу аутсайдера Елче.

Удар на Нико Гонсалес се отби в гредата след още в шестата минута. Превъзходството на гостите продължи и 13 минути след това Единсон Кавани подаде за Самуел Лино и той откри резултата в полза на валенсианците.

Три минути преди почивката Гонсало Верду си вкара автогол и оформи крайното 2:0 в срещата.

През втората част Валенсия контролираше събитията на терена и не допусна никакви изненади. "Бяло-черните" имат 30 точки и се изкачиха на 18-то място, но остават в зоната на изпадащите, записвайки най-лошия си сезон в последните четири десетилетия.

Елче има само 13 точки и може да се превърне в първия тим в елита на Испания, който завършва сезона с по-малко от 20 точки.