Кавани с първи два гола за Севиля, но това не бе достатъчно за победа

Единсон Кавани вкара първите си два гола за Валенсия в Ла Лига. И въпреки това "прилепите" не успяха да се поздравят с победа, а завършиха наравно - 2:2 у дома с последния в класирането - Елче в мач от деветия кръг на испанския шампионат.

В 26-ата минута стражът на Валенсия - Гиорги Мамардашвили извърши нарушение, което доведе до дузпа за гостите. Зад топката застана Пере Мия, който откри резултата.

В 39-ата минута и Валенсия получи дузпа, която бе превърната в гол от Единсон Кавани. В края на седемте  минути на първата част Кавани даде аванс своя отбор, засичайки центриране с глава.

След почивката гостите бяха по-добрият отбор и заслужено стигнаха до точката. В 65-ата минута Пере Мия бе точен с глава и изравни, като това се оказяа и последен гол за двубоя.

След равенството ситуацията е следната: Валенсия е на седма позиция в класирането с 14 точки, докато Елче е последен със само три точки.